HYALO4 Control Cream

*Ürün Tanımı

HYALO4 Control Cream, enfekte veya enfeksiyon riski taşıyan akut ve kronik yaraların tedavisinde lokal olarak kullanılan  yaralardaki mikrobiyal kontaminasyonu içerdiği sodyum hyaluronat ve gümüş sülfadiazin ile önleyen bir medikal üründür. Hyaluronik Asit iyileşme sürecinde  suda çözünen moleküllerin hızlı difüzyonunu ve hücre migrasyonunu sağlar. Gümüş Sülfadiazin ise  sahip olduğu geniş antimikrobiyal spektrumu sayesinde bakteriyel kontaminasyonu engeller veya azaltır. HYALO4 Control Cream, antibakteriyel etki ve en iyi mikro çevre ortamını  kontrol ederek  iyileşmeyi hızlandırarak tedavi eder.

 

*Endikasyonları

HYALO4 Control Cream, enfekte akut ve kronik yaraların lokal tedavisine endikedir.

 

*Avantajları

  • Hyaluronik asit: hızlı ve gelişmiş bir iyileşme için ideal koşulların oluşmasını sağlar.

  • Gümüş Sülfadiazin birçok çeşit mantarda, geniş spektrumlu antibakteriyel etkiye sahiptir. Özellikle enfekte olmuş yanık ve yaralarda en sık görülen mikroorganizmalar olan P.aeruginosa ve E.pyogenes’e karşı çok etkilidir.

 

*Etki Mekanizması

Hyaluronik Asit, endotelyal hücrelerin ve fibroblastların migrasyonuna katkıda bulunur.Hyaluronik asit , inflamatuvar fazını azaltır. Bunu serbest radikal temizleyicisi gibi işlev görerek ve spesifik reseptörlerin etkileşime girmesiyle hücre aracılığıyla bir negatif geri beslemeyi aktive ederek sağlar. Yenilenme süreci esnasında, kollajen salgısını kontrol ederek fibrözü azaltır.Gümüş sülfadiazin gram negatif ve gram pozitif bakterilerin DNA ve bakteri duvarlarına bağlanır.Organik doku temasında, NaCl ve proteinlerle reaksiyona girer ve yaranın absorbe ettiği sülfadiazini serbest bırakarak enfeksiyonu temizler.  

 

*İçerik

  • Sodyum Hyaluronat 0.2%

  • Gümüş Sülfadiazine1%

 

*Uygulama Talimatı

  • Serum Fizyolojik ile yarayı temizleyin.

  • Günde bir kez2 mm kalınlığında HYALO4 Control Cream uygulayın. Uygulama için steril bir spatula kullanılabilir.

  • Yapışkan olmayan bir yara örtüsü ile sarın.

  • Gerekli teması sağlamak için bir bandaj uygulayın.

 

Yara ve Yanık tedavisi ve ürünlerimiz konusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz

 

WhatsApp 0555 4793291

0 312 309 72 54

 

Ziyaret Edin

Yıldızevler mah. 701. Sok. No:7/3 06550 Çankaya / ANKARA

Arayın

Tel: 312 309 72 54

Fax: 312 309 77 91

@2016 by Novapharma